Die verbinding is zeker heel sterk, met een mooi passende zwaluwstaart, perfect voor de regel/poot verbinding.De regels zullen met de bovenfrees moeten inderdaad. Misschien de poten ook wel. Ik wil die vaste breedtegeleider op de frees monteren, die dan langs het werkstuk glijdt. Geen idee of die nauwkeurig genoeg af te stellen is. Heb gelukkig voldoende materiaal om te experimenteren.
Mijn inschatting was trouwens dat de verbinding wel degelijk sterker is dan een gewone pen gat verbinding, omdat de hele zwaluwstaart, mits goed uitgevoerd, zorgt dat de boel niet kan wiebelen. Dat is sterker dan een lijmverbinding of een duvel in een pen gat constructie.
Ik ga beginnen met oefenen. Zal jullie op de hoogte houden.
Het klopt dat het frezen van de staarten aan de regels een uitdaging is, maar dat kan evt ook met de hand of grotendeels op de zaagtafel. Het probleem dat je op een frees- of zaagtafel een staande regel van 2 meter moet hanteren kun je met een jig ondervangen: een haaks "doos" waar je de regel tegenaan klemt bijvoorbeeld.
Ik ben benieuwd hoe je het gaat aanpakken.



