Kastje en boekenkastje met niet-zichtbare verbindingen

ZotVanHout

Oud hout
8 jan 2016
10.050
2.901
Klein-Brabant, Vlaanderen
Ik kom ovvo alleen tegen voor CNC en Virutex machine
Virutex
2de reactie van mijn kant
op basis van het nr AB181 in jouw filpmje op jouwbuis heb ik het bij tendotools gevonden
prijs ligt erg dicht bij een lamello zeta P2
1768054221716.png
 

rolandvs

Actieve deelnemer
10 mrt 2022
572
136
Oss
Ze stonden ook op houtpro ook 3 jaar geleden al.

.

Ik frees ze er op cnc in heb ook mallen voor bovenfrees gemaakt.
Bovenfrees is standaard gereedschap.
En heb gruwelijke hekel aan om gereedschap te kopen die je maar voor een toepassing kunt gebruiken. Eenvoud is in mijn mening een extra dikke +

Ze hebben er ook die je kunt boren..

Heb verschillende systemen getest onderandere Peanuts, lamello, deuvels, fixchips, mini fix
Heb een voorkeur voor systeem dan "universeel" is en liefst groot bereik.
Lees mogelijkheden zeta bijvoorbeeld ben je gebonden aan die speciale frees.
Ook heb je stukken voor verbindingen die je los kunt maken.

Stel dat je niet geoefend bent en je wil beginnen moet het leuk blijven. Bedoel met beperkte middelen toch iets netjes of leuks kunnen maken. Je gaat geen frees kopen voor p systeem voor 2 kasten per jaar. Gereedschap is leuk als je het hebt maar dan nog moet het leuk blijven ipv eerst moeten investeren voor je iets kunt.
Zeker dit heeft net zo goed voor en nadelen en is echt niet het walhalla.


@joris nee heb niets tegen jou. Maar je redeneert als professional die al het gereedschap uit kast kunt pakken maar niet iedereen heeft zo het gereedschap voor lamello of clamex liggen. Ga er vanuit dat je minder hebt en toch iets wil maken. Je denkt als in jou ( iemand die al het gereedschap heeft ) niet als iemand met beperkte middelen.
( en ja heb ook voorkeur voor Japanse houtbewerking maar meer in elkaar zetten zonder lijm maar dmv technieken ipv lijm )
 
Laatst bewerkt:

rolandvs

Actieve deelnemer
10 mrt 2022
572
136
Oss
Dat is dan wel interessant, heb je foto’s of tekening van die mallen

Heb gewoon plaatje gefreesd dat ik met frees met bovenlager er mee kan frezen. Aan weerszijden een plankje of stukje balk.
Kan zelfs met kantenfrees iets wat meeste wel tot beschikking hebben.
Net als vroeger met sloten in een deur.
Zal maandag nog wel eens kijken of ik ze nog heb liggen misschien liggen er ook nog wel ergens paar van die verbinders liggen.

Dit vind ik persoonlijk ook soms fijn kanaal van voorbeelden ( en tips en mallen)

 
Laatst bewerkt:

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.