
2 week geleden een bezoekje gebracht aan Rick bij zijn werkplaats in Zwolle. Hier lag een ruw partijtje Essen voor mij klaar. Balken van rond de 17 tot 22 cm breed, 5,5 dik en tot 3,5 meter lang. Tsja, daar kom je dan aan met een peugeot 206.
Het hout doorgetrokken tot op het dashboard... Iets te enthousiast geweest... heeft een voorruit gekost... maar het is mee gekomen!
Tijd voor een hobbelpaard voor de kleine van mijn zus. Helemaal na plan van de afbeelding bovenaan deze post. Gekocht via die site, gedownload, en hopla daar is een 73 pagina's tellend super gedetailleerd printbaar plan van aanpak.
Het lijf bestaat uit 3 delen. Beide buitenste delen 3,8 cm dik en de middelste 2 cm. Aangezien die delen dus op elkaar komen en gelijk moeten worden heb ik besloten eerst een mal te maken. Als ik die mooi rond afwerk en het werkelijke Essenhout op zo'n manier vorm kan geven met een kopieerfrees zijn alle delen dus zuiver gelijk aan elkaar.
Papieren geprint en met behulp van carbonpapier overtrekken op het hout.

Deel van de uitgezaagde mallen

Ook gelijk beide delen van het lijf gemaakt met behulp van de kopieerfrees om het zodoende gelijk te houden.

Vervolgens puzzelen, passen en meten om alles uit het hout te halen met zo weinig mogelijk verlies. Hierna de balken op maat zagen om ze vervolgens door de vlak- en vandiktebank te halen

Het resultaat van heel wat vlak en schaafwerk:

Hierna de mallen weer afgetekend op het hout en dan met de lintzaag, overal iets buiten de lijn, ruw op vorm gezaagd

Om het vervolgens af te maken met de kopieerfrees

Inmiddels al een stukje verder

En zo staat het momenteel in de lijmklemmen

1 ding wel geleerd.. Niet teveel hout over laten om weg te laten frezen door het kopieerfreesje. Doe je dat wel, dan gaat het freesje enorm happen op kops hout en dan schrik je je wezeloos zoals het stuk hout dan ineens van de frees af slaat! Plus dat het je werkstuk zelf ook niet ten goede komt
Ook niet onhandig om af en toe eens te controleren: Kijk tussendoor eens of het freesje nog goed vast in de spanhuls zit. Mijn frees begon op ten duur omhoog te kruipen en ik snapte er niks van hoe dat kon gebeuren. Domweg te bovenfrees zelf vervolgens los gehaald, naar beneden gedraaid en weer verder gaan frezen. Tot het moment dat (achteraf bleek) de schacht van de frees nog maar 2 mm in de spanhuls zat, er een stukje af brak en de frees ineens uit de tafel vloog.
Nouja, leermomentjes zullen we maar zeggen