Een Beest

IMG_1252.jpegDeze bijl heb ik een aantal jaren maar sindsdien geen brandhout meer opgeslagen. Nu wel en hij doet goed dienst in het kloven. Hij weegt een kilo of 3 a 4 dus een grote jonger. Mooi is dat hij volgt een vorm die oer Nederlands is en volgens mij komt nergens anders voor. Daarvan vind ik hem wel bijzonder. Helaas heeft de vorige eigenaar hem in de azijn of iets dergelijk onder gedompelde - komt vak voor door simpelweg onwetenheid - maar ondanks hij houdt toch wat moois over En laat zien een mooi vakmanschap van de smid.IMG_1253.jpeg
 
  • Leuk
Waarderingen: ornament
IMG_1258.jpegDit bijl gemaakt door Jan Arendtz te Amsterdam in 1664 heeft zeker een andere bedoeling maar de overinkomsten lijken mij duidelijk behalf deze met een schacht ( wat meer voorkomt) en die mijn met een oog of zelfs een kraag constructie. Zelfs de materiaal lijken dicht op elkaar Zo ver ik het kan zien.
 

michielr

Actieve deelnemer
8 dec 2021
181
123
Zuid Holland
Bijlen hebben altijd iets magisch, en dit is wel een bijzonder karaktervol exemplaar. Wat ik me wel afvraag, tegenwoordig zie voor kloven altijd brede bijlen met een minder scherpe v-vorm. Vind je dat deze oude bijl fijner is voor koven dan de moderne variant?
 

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.