Niet te vergeten: voor klompen!wat bedoel je met 'verharden' ?
wil je het buiten gebruiken ?
in vl werden de populieren veredeld om er hoofdzakelijk lucifers van te maken
mijn schoonvader zaliger en veel van zijn collega's gebruikten het voor zijn duivenhokken
het wordt ook tot mpx verwerkt
op dit forum staat het als zacht en licht bekend
![]()
Populierenhout - Hout Info Bois
gecommercialiseerd als ‘populieren’; polyvalente en gemakkelijk bewerkbare, maar niet duurzame houtsoort; geschikt voor daktimmerwerk, meubilair en lambrisering, skeletbouw, lichte en zware verpakkingen en verpakkingsmateriaal, divers plaatmateriaal, lichte en …www.houtinfobois.be
Carmelizing wood, read up on it.
Je hebt het over een binnentoepassing. Het gaat hier over buiten, daar is de bestendigheid niet heel best, toch?Populier werd ook gebruikt om schuurpoorten te betimmeren. Historisch was dat wel niet de canadapopulier maar de zwarte populier die tegenwoordig zeer zeldzaam is.
Als het hout kan opdrogen, gaat het zijn tijd mee.
In mijn huis zijn de dakkepers en een aantal vloerbalken van populier. Zoals Houtdraaierke al zei, ongelofelijk taai hout. Je krijgt er geen kepernagel in. Het dak is ondertussen 80 jaar oud.
Neen. Verduurzamen is het hout met een of ander product behandelen zodat het langer niet rot of vermolmt.Is hard geworden gelijk aan verduurzamen?
Onbehandeld buiten in weer en wind gaat het inderdaad niet lang meegaan. Maar voor de toepassingen zoals ik aangaf kan het zeker. Het belangrijkste is dat het goed kan opdrogen, maar dat is de basisregel van iedere constructie.Je hebt het over een binnentoepassing. Het gaat hier over buiten, daar is de bestendigheid niet heel best, toch?