deurkast dunner maken

Heyko

Nieuw lid
9 sep 2024
10
1
Belgie (regio Borgloon)
Bedankt allemaal, het is helemaal goedgekomen.

Ik heb een houtbewerker aangesproken hier in de buurt, en deze uiterst vriendelijke persoon heeft de plank even door de vandiktebank gehaald. We hebben voorzichtig in 4 stappen in totaal 4mm weggeschaafd aan de achterkant en de deur zit nu als gegoten!

Bij het plaatsen van de deur zie ik ook wat er misgelopen is. Ik heb gebruik gemaakt van SLS hout (38mm op 140mm) voor het maken van het kader, maar het was mij toen niet opgevallen dat de balk/staander in kwestie een beetje bol is komen te staan (of al stond). Aangezien ik enkel de deuropening aan de buitenkant van de balk, en niet in het midden (de bolle kant), gemeten had, miste ik enkele millimeters.

Het is de eerste keer dat ik zo'n deuropening gebouwd heb, dus weer wat bijgeleerd dat ik uiterst precies en secuur moet werken (en liefst beter, uitgeselecteerd hout gebruiken).
 
  • Leuk
Waarderingen: de-hout-amateur

chevy66

Oud hout
19 jul 2013
9.875
3.475
Je kan die wanden beter van metalstud maken. Dat is recht. Dat scheelt een hoop schaaf en uitvulwerk.
 
  • Leuk
Waarderingen: hansth

ZotVanHout

Oud hout
8 jan 2016
8.906
2.485
Klein-Brabant, Vlaanderen
Ik heb gebruik gemaakt van SLS hout (38mm op 140mm) voor het maken van het kader, maar het was mij toen niet opgevallen dat de balk/staander in kwestie een beetje bol is komen te staan (of al stond). Aangezien ik enkel de deuropening aan de buitenkant van de balk, en niet in het midden (de bolle kant), gemeten had, miste ik enkele millimeters.
naar ik inschat wil je voor de deuropening te nauwkeurig werken
die moet een paar cm wijder zijn dan de breedte van de kast
de kast spie je op, of zet je met afstandsschroeven
 
  • Leuk
Waarderingen: Heyko

Heyko

Nieuw lid
9 sep 2024
10
1
Belgie (regio Borgloon)
Ik denk dat ik inderdaad het de volgende keer met afstandsschroeven ga doen. Nu heb ik, zoals je al zelf doorhad, de opening exact proberen te maken, en met de speling/werking van het hout was dat geen goed idee. Weer wat bijgeleerd!

Ik weet eigenlijk niet of de persoon die mij geholpen heeft lid is van het forum. Ik kwam zijn werkplaats tegen tijdens een fietstocht, stoute schoenen aangedaan en even aangesproken.
 

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.