Welkom bij www.woodworking.nl.
-
Zool Festool schaaf opknappen
Via marktplaats heb ik een aantal dagen geleden en Festool HL 850 gekocht
nu heb ik hem al van binnen schoongemaakt en gedaan alleen nu de buitenkant nog.
op de zool van de machine zit een heel klein beetje roest en een of andere wittachtige ruwe uitslag.
hoe kan ik dit het beste weer mooi en glad maken?
zelf dacht ik aan waterproef schuurpapier en wd40 maar ik weet niet of dit een goed idee is....
hierbij twee foto's dat je een idee hebt waar ik het over heb.
alle tips zijn welkom!
2015-02-04 20.36.17.jpg
2015-02-04 20.36.26.jpg
Alvast bedankt!
Paulo
-
Staalwol 000 met wd 40 gaat goed. Ik dacht dat de festool schaven een aluminium zool hadden.
-
Hoi Paulo,
Het zal geenszins de prestatie van de machine beïnvloeden en waarom dus niet gewoon zo laten? Maar, zoals Wim al aangeeft, 0000 en wd40 zal zeker helpen en kan geen kwaad.
-
bedankt voor de reacties en ik ga ermee aan de slag.
ik maak de machine gewoon helemaal schoon en zou het mooi vinden als de zool mooi glad is.
dan heb ik gelijk nog een vraag:
als ik de bout losdraai om de schaafkop eruit te halen krijg ik deze er maar niet uit. hoe zou dit komen?
kan ik gewoon voorzichtig met een hamer de schaafkop los proberen te tikken of is er een betere manier?
-
iemand nog tips om de schaafkop eruit te krijgen?
-
Ik heb zojuist de voorkant van de zool eraf gehaald en schoon en mooi gemaakt met brillo, wat erg goed werkte zoals op de foto te zien is.
2015-02-06 19.55.29.jpg
Het liefts zou ik de schaafkop ook verwijderen om het achterste deel van de zool ook netjes te maken, dit doe ik het liefst met alleen de zool zonder de rest van de machine.
Alleen die schaafkop wil er maar niet uit! er is geen beweging in te krijgen.
Ik probeer met een schroevendraaier en een hamer de kop eruit te tikken maar er gebeurd gewoon niets. Terwijl je normaal gesproken de schaafkop er zo uit kunt tillen.
als er nog tips zijn heel graag!
-
Boutje los gedraaid die je in de zijkant van de beitel houder? Dan moet je hem er af kunnen schuiven.
Uit de handleiding
Wisseling van schaafkop
- Houd de spilvergrendeling (1.6) ingedrukt.
- Open de schroef (2.2) met de zeskantsleutel
(2.7).
- Trek de schaafkop (2.6) van de as.
- Verwijder eventuele afzettingen van de as.
- Plaats een nieuwe schaafkop op de as.
- Bevestig de nieuwe schaafkop met de spanring
(2.4), de sluitring (2.3) en de schroef (2.2). Draai
de schroef (2.2) goed vast.
-
Bedankt voor je reactie!
ja, het inbusboutje het ik er uit gedraaid en de 2 ringen verwijderd, dan zou die naar mijn weten los moeten zitten, maar er is geen beweging in te krijgen.
-
Wd40 of kruip olie er op spuiten
Forum Rechten
- Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
- Je mag geen reacties plaatsen
- Je mag geen bijlagen toevoegen
- Je mag jouw berichten niet wijzigen
-
Forum Regels
This website uses cookies
We use cookies to store session information to facilitate remembering your login information, to allow you to save website preferences, to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners.
Powered by
vBulletin® Version 4.2.3
Copyright © 2019 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:05.