MDF 20mm dik ?

Charel09

Post veel
10 sep 2014
2.051
998
Antwerpen
bij de Shaper zitten MDF "spoil boards" of opofferingsplankjes om te vermijden dat je bitje in het aluminium van de Workstation freest. Die boards zet je dan onder en voor je werkstuk. Standaard zijn deze hulpstukken 20mm dik en daar is de Workstation ook op ingesteld. Dit kan gemakkelijk opgelost worden door 18mm te kopen en 2mm op te vullen.
Maar waarom is in onze contreien vooral 18mm (en soms 22mm) te vinden maar geen 20mm. Is daar een reden voor ? (of heb ik slecht gezocht)
 

Peter de B.

Actieve deelnemer
8 jul 2017
390
161
Dit kan gemakkelijk opgelost worden door 18mm te kopen en 2mm op te vullen.

Dat is precies de oplossing die Shaper zelf ook gebruikt.
Geen idee waarom ze voor 20mm hebben gekozen.
 

AvdLinden

Actieve deelnemer
30 apr 2014
648
160
Als je aan die 18mm gaat meten is dat ook niet erg vast hoor. Ik denk dat het wel lekker is dat je kunt (moet) stellen.
 

boertje125

Post veel
17 okt 2013
2.464
561
er is wel op 20 te komen met twee dunnere platen bijvoorbeeld 2* 10 of 8 en 12
 

jorisvh

Post veel
19mm = 3/4”, dat is in inch-landen de standaard voor constructief plaatmateriaal zoals MDF, spaan, OSB, multiplex.
hier is dat 18mm
geen enkele van mijn leveranciers heeft iets van onbeplakt MDF, spaan of multiplex in 20mm dus ben wel benieuwd waar jullie dat dan vinden.
 

Charel09

Post veel
10 sep 2014
2.051
998
Antwerpen
heb de stukjes MDF bekeken die bij mijn europees model zaten en waarempel, ook Shaper EU zat met hetzelfde probleem en die hebben dan maar een paar mm extra op 18mm MDF geplakt
IMG_6224.jpeg
 

Bert Vanderveen

Oud hout
1 sep 2015
3.392
1.093
Enschede, Twente
19mm = 3/4”, dat is in inch-landen de standaard voor constructief plaatmateriaal zoals MDF, spaan, OSB, multiplex.
hier is dat 18mm
geen enkele van mijn leveranciers heeft iets van onbeplakt MDF, spaan of multiplex in 20mm dus ben wel benieuwd waar jullie dat dan vinden.
De verkrijgbaarheid is idd een probleem. Je moet het zo'n beetje in China bestellen en dan per container vol. Maar het bestaat wel degelijk, 20 mm MDF.
 

kettingspanner

Actieve deelnemer
23 sep 2022
161
46
Alkmaar
Je zou eigenlijk iets dikkere stelschroefjes moeten hebben voor de europese markt. Je redt het net niet met die stelschroeven op 18mm.

Op 1:07

Zou zelf ff 2 mm vulplaatjes printen denk ik...
 
Laatst bewerkt:

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.