Tooltrace.ai om gereedschap inlays te maken

jaap

Moderator
9 mrt 2008
5.652
2.471
Terkaple
www.woodworking.nl
Nog maar een paar weken op de markt is de gratis app tooltrace.ai. Hiermee kun je een foto maken van de gereedschap, met als referentie een wit a4 tje, en genereer je met tooltrace de bestanden om de inlay te frezen, snijden etc. Met de Tracer van Shaper kan dit ook, maar ben je beperkt tot de grootte van het frame, met Tooltrace kun je ook groter werken. De app maakt verschillende soorten bestanden aan zoals .stl, .svg, .dxf en Gridfinity. Je kunt ze b.v. zo 3d printen of met de Shaper Origin frezen.
Tooltrace werkt goed samen met Gridfinity, een programma waarmee je met je 3D printer bakjes kunt printen op een 42 mm raster. Je kunt daarbij de maat van de lade opgeven of de bak waar het in moet. Zo kun je b.v. je eigen Sortainer interieur ontwerpen en printen voor Tanos systainers. Met Tooltrace maak je dan de schuim inlay voor je gereedschap etc. Gridfinity maakt alleen .stl bestanden aan om te kunnen printen.



Meer info: Tooltrace en Gridfinity Generator | Interactive tool
 
Laatst bewerkt:

jaap

Moderator
9 mrt 2008
5.652
2.471
Terkaple
www.woodworking.nl
Dan zou eerst kunnen inventariseren wat er is. Ik herinner me een recent draadje waarin staat dat het EVA schuim moet zijn.
Deze heeft HBM in de aanbieding, geen idee of dit goed wil frezen.
Als ik op EVA schuim zoekt krijgt ik allemaal aanbiedingen van Temu, daar heb ik nog nooit wat gekocht, maar zie dan ook deze.

Ik wil best wat proefjes frezen, maar er zijn vast forummers die al ervaring hebben.

jaap
 

Deze plek is voor toekomstige tekst. Door nu alvast deze kolom te activeren blijft de kolommen structuur ongewijzigd en de lezerservaring hetzelfde als er hier content geplaatst gaat worden.

Hier kan straks ook info geplaatst worden.